بالا بردن دقت و سرعت حسگر اثر انگشت (touchId) در آیفون

0 806

اکثر ما میدونیم که با اومدن قابلیت تاچ آیدی و حسگر اثر انگشت به موبایل هامون امنیت دیوایس هامون چند برابر بالا رفته و در این شکی نیست. ولی خب مسلما این حسگر قرار نیست همیشه سریع و بادقت عمل کنه و برای خیلیا پیش اومده که هرچی انگشتشون رو روی حسگر گذاشتن دیوایس قبول نکرده و بعد از چندبار انجام این کار نهایتا مجبور شدن با وارد کردن پسورد عملیات مورد نظرشون رو انجام بدن. ما در این پست روش هایی رو برای بالا بردن دقت و سرعت حسگر اثر انگشت (touchId) در آیفون بهتون آموزش میدیم! (که مسلما برای اکثر دیوایس هایی که از این قابلیت پشتیبانی میکنن صدق میکنه)

یه انگشت رو چندین بار به دیوایس بشناسونید

اگه میخواید دیوایستون در برابر حسگر اثر انگشتتون سریع تر و با دقت تر عمل کنه یه انگشت که عمدتا ازش استفاده میکنید رو چند بار به دیوایس بشناسونید. در این صورت دیگه اون انگشت رو در هر حالی بر روی حسگر بذارید اون رو میشناسه و سریع تر عمل میکنه.

بعد از خیس شدن دست ها حتما یه بار انگشت رو به دیوایس بشناسونید

حسگر اثر انگشت گاهی اوقات در حالت عادی جواب نمیده و شما رو ناچار به وارد کردن پسورد می کنه چه برسه به زمانی که دستتون خیس باشه. اما شما میتونید یه بار با دست خیس هم اثر انگشتتون رو وارد کنید تا دفعه های بعدی در این حالت هم دقت بیشتری نسبت به گذشته داشته باشه.

ثبت انگشت های هر دو دست

خب شاید زمانی برسه که شما با یکی از دستاتون نتونید از گوشی استفاده کنید و با اون دست آزادتون هم اصلا تاچ آیدی فعال نکردید. اینجاست که به اهمیت این حرف ما می رسید. برای راحتی کارتون از هر دو دست حداقل یکی از پراستفاده ترین انگشت ها رو به دیوایس بشناسونید.

استفاده بیشتر از هوم مجازی تا دکمه فیزیکی هوم

استفاده مداوم از دکمه هوم بعد از مدت طولانی امکان داره دردسر ساز بشه و باعث بشه دکمه هوم یا خراب شه یا دیگه اون کارایی سابق رو نداشته باشه و برای همین پیشنهاد ما اینه بیشتر از هوم مجازی یا همان assistivetouch استفاده کنید تا دکمه فیزیکی هوم. برای فعال کردن این قابلیت مسیر پایین رو طی کنید:

setting >> general >> accessibility >> assistivetouch=on

همچنین میتونید این قسمت رو برای خودتون شخصی سازی کنید. مثلا گزینه هاشو مطابق نیازتون تنظیم کنید یا با یه بار ضربه زدن بر روی assistivetouch چه اتفاقی بیفته، با نگه داشتن اون چه اتفاقی بیفته و از این قبیل موارد.

کالیبره کردن دکمه هوم

  • راه حل اول:

دکمه shut down (خاموش و روشن کردن) آیفون رو بگیرید و نگه دارید تا پیغام slide to power off ظاهر بشه. سپس انگشتتون رو بذارید رو دکمه هوم و نگه دارید تا به صفحه اصلی برگردید. با این روش هم دکمه هوم رو کالیبره کردید هم مقداری از حافظه داخلی آیفون رو تونستید خالی کنید.

  • راه حل دوم:

با توجه به اینکه دکمه ی هوم بسیار حساسه، کناره های دایره وار دکمه ی هوم ممکنه باعث بشه گرد و خاک و پرز به داخل دکمه نفوذ کنه و باعث قطع اتصال بین دکمه ی هوم و کیت هوم می شود. شما میتونید یک قطره، تاکید میکنیم فقط ۱ قطره الکل صنعتی (در این حد که فقط نوک انگشت اشاره ی شما از الکل خیس بشه و نه بیشتر) روی دکمه ی هوم خودتون بریزید و سپس با انگشت اشاره ی خود سریع و پشت سر هم دکمه رو فشار بدید. حدود ۳۰ الی ۵۰ بار باید دکمه ی هوم را فشار دهید تا الکل کاملاً به زیر دکمه نفوذ کند و گرد و خاک های زیر دکمه رو تمیز کنه.

  • راه حل سوم:

اگر قاب یا بامپر روی دیوایس خودتون دارید بردارید و دیوایس رو بدون هیچ چیز اضافی روی یک سطح صاف مثل یک میز قرار بدید.
سپس انگشت اشاره ی خودتون رو به آرامی روی دکمه ی هوم فشار بدید و همینطور که دستتون رو ثابت نگه داشتین با دست دیگرتون شروع کنید به چرخاندن دیوایس در جهت عقربه های ساعت ! فقط باید توجه داشته باشید اگر مثلاً انگشت دست راستتون روی دکمه ی هوم هست سعی کنید دست راستتون رو ثابت نگه دارید و با دست چپتون دیوایس رو حول محور انگشت دست راستتون بچرخونید باید حداقل ۱۰ دور دایره را بزنید!

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ